Давно не новина, що через 10 днів вже запрацює омріяний #безвіз. Але питань по його роботі все ж залишається багато.

  • По перше, які країни відкриває нам #безвіз?

Простіше кажучи, то це 30 країн: всі держави-члени ЄС, за винятком Британії та Ірландії, а також чотири шенгенські держави за межами Союзу: Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн.

Зверніть увагу: ми домовилися про безвізовий режим не «з Шенгеном», а з Євросоюзом.

Це означає, що Болгарія, Румунія, Хорватія та Кіпр, які не входять до Шенгенської зони, від 11 червня також пускатимуть українців без віз.

Повний перелік  є таким: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

  • Що потрібно мати на кордоні?

#Безвіз діє для всіх, хто має українські біометричні паспорти для виїзду за кордон. Також немає різниці звідки Ви їдете, чи з України, Китаю, Африки, тощо. #Безвіз буде діяти.

І, звичайно ж, #безвіз дає можливість заїжджати до ЄС багато разів. Головне – не перевищити норму 90/180 днів.

Тепер підстав на відмову українцям в перетині кордону значно менше. На приклад, коли людина отримувала “польський шенген”, але планувала подорож в іншу країну. Тепер ця проблема відпаде.

Також нагадаю, що при перетині кордону потрібно бути спокійним та щирим. Також потрібно бути готовим а) довести фінансову спроможність та обґрунтувати мету візиту.

  • Скільки грошей потрібно мати для подорожі?

Серед народу існує легенда, про те що для в’їзду потрібно мати готівку в обсязі 50 євро на людину / на добу. Але це твердження не до кінця точне. По перше готівка взагалі не потрібна, достатньо мати платіжні картки з наявною сумою, або відкритим кредитним лімітом. Також сума 50 євро часом менша (перелік орієнтовних сум). Зрештою перевірки грошей проводиться рідко.

  • Як довести мету поїздки?

Зазвичай на кордоні питають про зворотній квиток та про мету поїздки, буває достатньо просто назвати її. Однак у тих, хто подорожує з пустим паспортом, майже напевно попросять уточнюючі документи. Роздрукованого бронювання готелів (або записаного в телефоні/планшеті) завжди достатньо, та безвіз відкриває перед нами значно ширші можливості.

Тепер готель не є обов’язковим.

Поїздка до родичів чи ночівля у кемпінгу – все це є легітимною метою поїздки.

Головне – відповідати відверто і впевнено.