1. Не варто працювати допізна

Не всі великі люди проводили весь свій день за роботою. До прикладу філософ Мішель Фуко працював лише з 9 до 15. Бетховен ж працював зі сходу сонця до обіду. Тоді ж коли Том Роббінс працював лише 3 години на добу. Власне знайдіть свої золоті та найпродуктивніші години і працюйте тоді. В більшості це з ранку до обіду, тому як цей час вважається найпродуктивнішим. З’їжте жабу із самого ранку. На початку дня треба виконати ту справу, яка є найважливішою, найскладнішою, найважчою. Важко? Але треба! Ви фактично зробите більшу частину дня, перед тим як почнеться складний день. Коли Ви вранці зробите найважчу справу, всі інші будуть здаватися легкими та підсильним.

2. Обов’язковий відпочинок

Навіть у не складні робочі дні виділяйте час для відпочинку. На приклад, Сократ міг зупинитись по серед вулиці та стояти декілька хвилин, а Бетховен, як відомо, кожен ранок робив невелику пробіжку, або просто прогулювався. Шабат – це особливий день у Євреїв (субота), в який люди не займаються жодними діловими справами чи роботою. Часто вихідні проходять ще гірше ніж будній день. Ви спите до обіду, ще декілька годин готуєте їжу, йдете в магазин, прибираєте по дому, і вже вечір, а вихідний пройшов і відпочинку не було. Вихід з цього є. Подбайте про відпочинок завчасно. Треба чітко розуміти і мати план цього дня. Завчасно забронюйте квитки на якусь подію, чи проведіть цей день за місто. Варто щоб справили не були схожі на буденні. Не плануйте жодних ділових справ. Весь час працювати теж не можна.

3. Не працюйте в обід

Хоча б одну годину відпочивайте. Звичайно, завжди є виключення, але більшість геніїв не працювали опівдні. До прикладу, Віктор Гюго любив після ранкової роботи проїхатись на двоповерховому автобусі по Парижу. Обідній сон. Якщо маєте змогу, спробуйте поспати хоча б 20-40 хв. протягом дня.

4. Зроби перерву та поїж

Перед тим, як сідати їсти, Черчилль навіть приймав ванну та одягав чистий одяг. Для нас же обід це звичайний перекус, деколи навіть під час роботи. Не нехтуйте своїм здоров’ям. Ви те, що їсте. Виділяйте час на нормальний та корисний прийом їжі. Навіть якщо це швидкий перекус, краще це будуть свіжі овочі та фруки, ніж жирна ковбаса. Вживайте їжу багату на воду. Сюди відносяться салати, овочі, фрукти та чисті натуральні соки.

5. Урізноманітніть своє життя

Якщо Ваше життя нудне і в’яле, урізноманітніть його новими емоціями та враженнями. Частіше подорожуйте світом, відвідуйте виставки, галереї. Займайтесь спортом, та активно відпочивайте. Власне я люблю зібратись з друзями та грати в футбол. Запишіться у спортзалу з товаришем чи подругою, разом завжди більше мотивації ходити, а відмазатись буде вже не круто. Виділяйте час на подорожі чи відпочинок за містом. Проводьте час з друзями та коханою людиною.

P.S. А що Ви використовуєте для власної мотивації та продуктивної праці? Напишіть відповідь у коментарі.